РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000452715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаліч М. Г. 
Вплив масштабного фактора на в'язкопружну поведінку та адгезію епоксидної сітки у клейових з'єднаннях / М. Г. Ткаліч, Л. А. Горбач, Л. М. Сергеева, О. О. Бровко // Полімер. журн.. - 2013. - 35, № 4. - С. 369-374. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено вплив масштабного фактора на адгезійні та в'язкопружні властивості адгезиву на основі епоксидіанової смоли, отвердненої поліаміном. Використовуючи метод динамічного механічного аналізу вивчено в'язкопружну поведінку епоксидного адгезиву як у формі вільних плівок, так і в адгезійних з'єднаннях. Товщину вільних плівок і шару адгезиву у з'єднаннях варіювали в інтервалі 50 - 900 мкм. Показано, що зі зростанням шару адгезиву адгезійна міцність зменшується немонотонно: для з'єднань з товщиною шару адгезиву менше 200 мкм стрімко, а коли товщина стає більшою за 200 мкм - більш повільно. При цьому має місце кореляція між товщиною шару адгезиву та його здатністю розсіювати механічну енергію. Показано, що товщина шару не тільки впливає на адгезію та в'язкопружну поведінку, а й разом з дією поверхні субстрату (дюралюмінію) зумовлює топологічні й морфологічні зміни в епоксидній сітці. Зокрема, поява "плеча", пов'язаного з додатковим релаксаційним переходом, на висхідному крилі максимуму температурної залежності модуля втрат для зразка з шаром адгезиву 800 мкм свідчить про наявність флуктуації густини зшивання епоксидної сітки, як результат взаємодії субстрату й адгезиву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського