РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лупир М. В. 
Сучасні уявлення про анатомічну будову комірок решітчастого лабіринту та клиноподібних пазух / М. В. Лупир // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 107-110. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Відповідно до сучасних поглядів, порожнина носа і приносові пазухи представляють єдину фізіологічну систему, в якій кожне анатомічне утворення має певне функціональне навантаження. Всі приносові пазухи є парними утвореннями, вони сполучаються з порожниною носа вивідними отворами. За своєю величиною пазухи розташовуються наступним чином: верхньощелепна, гратчаста, лобова і клиноподібна. Гратчастий лабіринт за формою нагадує чотирибічну призму, що лежить поздовжньо, задній кінець її впирається в тіло основної кістки, а передній, більш звужений - у лобовий відросток верхньої щелепи. Він ділиться на сегменти (поверхи) чотирма основними пластинками, що пронизують його в косому напрямку - від паперової пластинки з латерального боку до продірявленої вгорі. Комірки гратчастого лабіринту за локалізацією поділяють на ряд груп: фронтальні, лакримальні, орбітальні, фронтоорбітальні, комірки горбка носа, ретробульбарні, інфундибулярні, сфероїдальні. Задні комірки гратчастого лабіринту, на відміну від верхньощелепної і лобової пазух, відкриваються безпосередньо в порожнину носа. Безсумнівно, що величина клиноподібної пазухи представляє великий клінічний інтерес: співвідношення між пазухою і оточуючими її структурами передньої, середньої і задньої черепних ямок, нервами, що перебувають там, та кровоносними судинами в першу чергу, залежить від розмірів синуса. Крім того, чим більше виражена пневматизація, - тим тонше стінки пазухи, і навпаки. Особи з великими клинчастими пазухами схильні до розвитку риногенного оптохіазмального арахноїдиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.133 + Р685.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського