РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453184<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довганич О. В. 
Дослідження прямого впливу синглетного кисню, генерованого апаратом "МИТ-С", на представників мікрофлори ротової порожнини / О. В. Довганич, Р. В. Куцик, В. І. Герелюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 46-50. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено дослідження стосовно впливу синглетного кисню на мікрофлору ротової порожнини у хворих на генералізований пародонтит I - II ступенів розвитку. Доведено, що час життя синглетного кисню, генерованого лазерним опроміненням пористого кремнію, за кімнатної температури в газовій фазі становить 15 мс, а в біологічних системах ще значно коротший - 100 нс. Тому на його бактерицидний ефект можна було очікувати в найкоротший термін експозиції мікробних клітин з "активованою водою". Бактерицидна дія синглетного кисню в організмі може бути реалізована лише за умови його пролонгованої генерації в безпосередній близькості до поверхні мікробної клітини. За результатами проведених експериментальних досліждень зроблено висновок, що лікувальні ефекти СКТ, описані за клінічних умов, не можуть бути пов'язані з прямою протимікробною дією синглетного кисню. Зроблено припущення, що вони реалізуються за рахунок інших механізмів (наприклад, впливів на медіаторні системи, систему антиоксидантного захисту, рецепторний апарат імунокомпетентних клітин). Пароводяна суміш, і "активована вода", які генеруються апаратом для СКТ "МИТ-С", не проявляють помітної прямої протимікробної активності відносно клінічних штамів стафілококів, <$Ebeta>- і <$Ealpha>-гемолітичних стрептококів та дріжджеподібних грибів роду Candida пародонтального походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р661.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського