РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назарук Р. М. 
Особливості мікрокристалізації змішаної слини в дітей, які проживають у різних регіонах Прикарпаття / Р. М. Назарук // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 4. - С. 43-45. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Вивчено особливості мікрокристалізації (МКС) та мінералізуючого потенціалу (МПС) змішаної слини у дітей, які мешкають на територіях із різним вмістом важких металів (ВМ) у об'єктах довкілля. Дослідження мікрокристалізації ротової рідини проведено у 150 дітей двох вікових груп (6 та 12 років) Івано-Франківської області. Порівняльний аналіз структуроутворення в змішаній слині дітей Прикарпаття дозволив встановити особливості, залежно від території мешкання. Кристалографічна картина в слині школярів із екологічно чистих регіонів характеризується переважанням кристалів II типу (<$E44~symbol С~7,02> %). У ротовій рідині дітей, які мешкають на територіях з підвищеним вмістом ВМ у об'єктах довкілля, частіше зустрічається III тип кристалоутворення (<$E46~symbol С~7,05> %). МПС у школярів із регіону з підвищеним вмістом ВМ вірогідно менший, ніж у мешканців областного центру та екологічно чистих регіонів відповідно на 21,40 % та 18,75 %. У вікому аспекті виявлено зростання МПС ротової рідини у дітей з областного центру на 15,50 %, з екологічно чистих регіонів - на 17,80 %, з екологічно несприятливих регіонів - на 4,27 %. Зміни структуроутворення супроводжуються зниженням МПС у дітей із регіону з підвищеним вмістом ВМ у об'єктах довкілля, що сприяє порушенню гомеостазу емалі зубів та виникненню карієсогенної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.6 + Р731.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського