РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453303<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Якубовська І. О. 
Ризики виникнення синдромів хронічної втоми та емоційного вигорання у студентів-медиків у процесі навчання у ВНЗ залежно від індивідуального психологічного профілю / І. О. Якубовська, Л. П. Міщиха, Т. Ю. Запорожець, М. І. Хромей // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 4. - С. 60-63. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На теперішній час все більш актуальною проблемою є синдром хронічної втоми (СХВ) та емоційного вигорання (СЕВ). Студенти-медики схильні до багатьох ризиків виникнення даних синдромів у зв'язку з особливостями навчального процесу в медичному університеті. Дослідження проведено з метою виявлення психологічних передумов появи у студентів ранніх ознак СЕВ та СХВ за дії на них різних факторів навчального процесу та виокремлення групи осіб, в яких виявлено соматичні зміни протягом навчального року. Дослідження проведено на базі медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету протягом 2012/2013 навчального року. В ньому взяли участь 100 студентів, серед яких 50 з 1-го курсу та 50 з 5-го курсу. Використано метод анкетування стандартизованими анкетами ("16 PF-опитувальник" (Форма С, № 105) Р. Кеттела, тест на копінг-поведінку в стресових ситуаціях) та авторські анкети. Виявлено кореляцію між індивідуальним психологічним профілем студента та появою у нього ранніх проявів СЕВ та СХВ. Показано зростання проявів ранніх симптомів СЕВ/СХВ у п'ятикурсників, у порівнянні з першокурсниками. Студенти, які користуються копінг-стратегіями, орієнтованими на емоції та розв'язання задач, потрапляють в групу ризику виникнення СЕВ/СХВ, в той час як студенти, що користуються копінг-стратегією на уникнення, виявилися найбільш стресостійкими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю941.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського