РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453467<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Даценко О. Г. 
Вплив частоти серцевих скорочень на клінічний перебіг та ефективність комбінованої терапії еналаприла малеатом та гідрохлортіазидом у хворих на артеріальну гіпертензію різного ступеня / О. Г. Даценко, І. Г. Крайз, M. І. Яблучанський, Н. Ю. Усань // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 38-44. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу частоти серцевих скорочень (ЧСС) на клінічний перебіг та ефективність комбінованої гіпотензивної терапії еналаприлу малеатом (10 мг/на добу) та гідрохлортіазидом (25 мг/на добу) у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) різного ступеня. Обстежено 330 хворих на есенціальну гіпертензію: 167 чоловіків та 163 жінки віком від 22 до 54-х років. У всіх пацієнтів до та на 21-у добу терапії досліджено артеріальний тиск (АТ), ЧСС, ЕКГ, ЕхоКГ, варіабельність серцевого ритму (ВСР) в положенні лежачи у спокої. Залежно від початкових показників ЧСС, хворих розподілено на три групи: з ЧСС <$E <<~60> уд/хв; з ЧСС 61 - 80 уд/хв; з ЧСС 81 - 100 уд/хв. Встановлено, що переважаючим діапазоном ЧСС у хворих з м'якою АГ є 61 - 80 уд/хв; у хворих помірною та тяжкою АГ - 81 - 100 уд/хв. В асоціаціях ЧСС-спадковість, ЧСС-середній добовий АТ, ЧСС-середній денний АТ, ЧСС-середній нічний АТ, ЧСС-варіабельність АТ, ЧСС-індекс часу, ЧСС-товщина задньої стінки, ЧСС-товщина міжшлункової перегородки, ЧСС-кінцевий діастолічний об'єм, ЧСС-кінцевий сістолічний об'єм, ЧСС-індекс маси міокарда лівого шлуночка, ЧСС-VLF(%), 4CC-LF(%), 4CC-LF/HF, а також ступінь АГ-середня добова ЧСС, ступінь АГ-середня денна ЧСС, ступінь АГ-середня нічна ЧСС, мають місце позитивні кореляційні зв'язки. В асоціаціях ЧСС-вік, ЧСС-тривалість захворювання, ЧСС-добовий індекс, ЧСС-ФВ, ЧСС-ТР, ЧСС-VLF, ЧCC-LF, ЧСС-HF ЧСС-HF(%) - негативні кореляційні зв'язки. Ступінь АГ впливає на силу встановлених кореляціонних зв'язків в асоціаціях

ЧСС-показники добового моніторування АТ, ЧСС-показники ЭхоКГ, ЧСС-показники ВСР: зі збільшенням ступеня АГ значення коефіцієнтів кореляції зростають. Ступінь АГ не впливає на силу кореляційних зв'язків в асоціаціях ЧСС-вік, ЧСС-тривалість захворювання, ЧСС-спадковість. Комбінована гіпотензивна терапія еналаприлу малеатом і гідрохлортіазидом не впливає на початкові кореляційні зв'язки ЧСС. Зі збільшенням ступеня АГ та початкових значень ЧСС ефективність терапії знижується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського