РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000453672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Митник З. М. 
Лактулоза в лікуванні захворювань органів травлення / З. М. Митник // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 1. - С. 135-139. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Показано, що лактулоза є одним із препаратів, що найчастіше використовуються в лікуванні синдрому портосистемної енцефалопатії й обстипаційного синдрому. У патогенезі хронічної портосистемної енцефалопатії, що неодмінно розвивається у разі хронічних захворювань печінки, аміачна теорія посідає перше місце. Це вимагає застосування препаратів, дія яких спрямована на зменшення амоніакогенних субстратів, гальмування амоніакогенних ферментів і виведення амоніаку з організму. Основні механізми дії лактулози пов'язані з її метаболізмом: у тонкій кишці відсутні дицукри для її гідролізу, внаслідок чого вона не адсорбується; по-друге, гідроліз лактулози здійснюється бактеріальними дисахаридазами в товстому кишечнику з продукцією коротколанцюгових карбонових кислот аліфатичного (жирного) ряду і різних газів. Розглянуто механізми дії продуктів гідролізу лактулози, а також доцільність її використання у разі печінкової енцефалопатії, закрепах, гіперхолестеринемії, гострих кишкових інфекціях, жовчнокам'яній хворобі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-52 + Р620.426.9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського