РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000454644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цимбаліста О. Л. 
Синдром Гудпасчера / О. Л. Цимбаліста, Р. С. Величкович, О. О. Курташ, Л. Є. Доценко, Л. Є. Матвіїв, Н. М. Фоменко, Т. Г. Березна, Ю. Р. Доценко // Галиц. лікар. вісн.. - 2007. - 14, № 3. - С. 84-88. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що синдром Гудпасчера - системне імунопатологічне захворювання з переважним ураженням судин легень і нирок. Захворювання зустрічається надзвичайно рідко. Частіше (1:3) хворіють чоловіки молодого віку, середній вік хворих складає 26 років, хоча хворіють і діти, і люди похилого віку. Існує припущення, що синдром Гудпасчера виникає в результаті вірусної інфекції легень, яка викликає зміни стінки альвеол і попадання в циркуляторне русло антигенів базальної мембрани. В патогенезі захворювання провідне місце займають аутоімунні механізми, зумовлені зривом толерантності імунної системи з утворенням антитіл до нормальних антигенів легеневої тканини або базальної мембрани нирок і утворенням антитіл з перехресною реакцією між тканиною легень і нирок. В результаті аутоімунних реакцій спочатку розвивається ураження легень у вигляді геморагічного альвеоліту, пізніше зазнають ураження нирки, розвивається анемія. Гломерулонефрит маніфестує нефротичним синдром з швидким прогресуванням ниркової недостатності. Також існує гіпотеза про генетичну детермінованість захворювання. Підтвердженням цьому є наявність у пацієнтів з синдромом Гудпасчера антигенів гістосумісності HLA-DRW2, які є маркером схильності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-2 + Р414-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського