РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000454843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Островський М. М. 
Бронхообструктивний синдром та шляхи корекції / М. М. Островський, О. І. Варунків, Н. Б. Варунків // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 2. - С. 120-128. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Бронхообструктивний синдром - патологічний стан, що характеризується обмеженням повітряного потоку при диханні і оцінюється хворим як задишка. Патогенетичні механізми бронхіальної обструкції можна розділити на зворотні (набряк слизової оболонки бронхів, спазм гладкої мускулатури та гіперсекреція слизу) та незворотні (емфізема та перибронхіальний фіброз). До основних захворювань, що спричинюють даний синдром, відносять бронхіальну астму та хронічне обструктивне захворювання легень. Також такий стан можуть спричинити туберкульоз легень, респіраторні вірусні інфекції, пневмонії, муковісцидоз, саркоїдоз, пневмоконіоз, фіброзуючий альвеоліт, пухлини легень та інші захворювання. Особливу увагу приділено лікуванню бронхообструкції залежно від причини її виникнення, але вплинути на перебіг бронхообструкції можна й незалежно від етіології. Найбільш ефективним шляхом введення лікарських засобів є інгаляційний, через те, що препарат безпосередньо поступає в бронхи і швидко починає діяти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського