РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000454995<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Айвазян К. А. 
Будова сухожилкових струн передсердно-шлуночкових клапанів звичайно сформованих сердець дітей і при тетраді Фалло / К. А. Айвазян, В. А. Васильєв, Г. С. Кірьякулов // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 8-10. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сухожилкові струни є важливою складовою частиною передсердно-шлуночкових клапанів. Вони забезпечують послідовне розкриття стулок, попереджають вивертання їх в порожнину передсердних камер в період систоли шлуночків. Знання анатомічних особливостей будови сухожилкових струн передсердно-шлуночкових клапанів в нормі і у разі вроджених вад серця має важливе значення в дитячий кардіохірургіі. Дослідження проведено на 19 препаратах серцево-легеневих комплексів, серед котрих у 8 випадках була присутня тетрада Фалло, дітей новонароджених і немовлят, вивчені сухожилкові струни передсердно-шлуночкових клапанів звичайно сформованих і аномальних сердець методами топографо-анатомічного описування та морфометрії. Встановлено різницю в кількості і в довжині сухожилкових ниток першого, другого та третього порядків у правому та лівому передсердно-шлуночкових клапанів сердець дітей новонароджених і немовлят в нормі і за аномалії. При тетраді Фалло у новонароджених кількість і довжина сухожилкових струн нижча в 2 рази, чим у вікової норми, та повністю відсутні сухожилкови нитки третього порядку. У немовлят кількість сухожилкових хорд в передсердно-шлуночкових клапанах у порівнянні з віковою нормою менша, проте зростає довжина струн в 1,5 - 2 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського