РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000455040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнір О. Ю. 
Вплив мелатоніну на гістохімічні особливості розподілу глікогену в клітинах печінки алоксандіабетичних щурів / О. Ю. Кушнір, І. С. Давиденко // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 53-57. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив препарату мелатоніну на гістохімічні особливості розподілу глікогену в клітинах печінки щурів з явною та прихованою формами цукрового діабету (ЦД) типу 1, спровокованого введенням алоксану моногідрату. Під час гістологічного дослідження на 12-ту добу після введення алоксану моногідрату оптична густина специфічного забарвлення на глікоген у гепатоцитах та в клітинах Купфера в групі тварин з явним ЦД у середньому на 23 та 20 % відповідно менше показників контрольної групи тварин, у той час як відхилення яскравості в клітинах Купфера - збільшувалося на 10 % у порівнянні з показниками інтактних тварин. Відхилення яскравості в групі тварин з прихованим ЦД збільшувалося, у порівнянні з контрольною групою, у середньому на 25 %. Оптична густина в цитоплазмі клітин Купфера та відхилення яскравості у тварин з прихованим ЦД зменшувалися на 18 % у порівнянні з показниками інтактних тварин та на 12 % у порівнянні з показниками тварин з явним цукровим діабетом, відповідно. Введення препарату мелатоніну щурам у дозі 10 мг/кг упродовж 7 діб сприяло відновленню, але з різною ефективністю розподілу глікогену в гепатоцитах і клітинах Купфера. Позитивний вплив екзогенного мелатоніну на стан гепатоцитів та вміст глікогену ймовірно здійснюється за рахунок його антиоксидантних властивостей та здатності стимулювати поглинання глюкози тканинами, збільшувати концентрацію АТФ і стимулювати депонування глікогену в тканинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського