РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000455067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попелюк О. -М.В. 
Деякі аспекти становлення гортані в зародковому періоді онтогенезу людини / О. -М.В. Попелюк, Н. М. Гузік, Н. Б. Решетілова // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 86-87. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розвиток гортані в зародковому періоді досліджено на основі вивчення послідовних гістологічних зрізів 22 препаратів 3,0 - 13,0 мм тім'яно-куприкової довжини (ТКД), виготовлення графічних та пластичних реконструкційних моделей. Згідно з одержаними даними зачатки структур дихальної ділянки з'являються в зародків довжиною 5,0 - 5,3 мм ТКД у вигляді парних потовщень ектодерми, розташованих вище ротової бухти і з боків від лобового горба. Вони утворені 4 - 6-рядним циліндричним епітелієм. У зародків 9,0 - 12,0 мм ТКД (6-й тиждень) в каудальному відділі передньої стінки глотки на рівні відгалуження трахео-легеневого зачатка з'являється парне потовщення мезенхіми у вигляді черпакуватих валків із дорсально спрямованою вирізкою (майбутній міжчерпакуватий простір) та поперечний валок, які відмежовують вхід у дихальну трубку. В зародковому періоді гортань поступово з Y-подібної змінює форму на Т-подібну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського