РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000455092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вірстюк Н. Г. 
Діагностичне значення імунореактивного інсуліну, лептину і альдостерону у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки на тлі ожиріння і хронічного некаменевого холециститу / Н. Г. Вірстюк, Н. Р. Сенютович // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 4. - С. 15-17. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обстежено 54 пацієнти на хронічний некаменевий холецистит (ХНХ) і/чи метаболічний синдром (МС): 20 чоловіків і 34 жінки віком від 30 до 59 років. Хворі були розділені на групи: I група - 32 хворих на ХНХ з МС, II група - 10 хворих на ХНХ без МС, III група - 12 хворих з МС без ХНХ, у групу контролю входили 10 здорових. У хворих I і III груп спостерігалося підвищення рівня імунореактивного інсуліну (ІРІ), лептину, альдостерону. Встановлені кореляції між вмістом ІРІ та тригліцеридів (ТГ), індексом маси тіла (ІМТ); між вмістом лептину в крові та ІМТ, інсулінорезистентності (HOMA-IR), вмістом ТГ, активністю амінотрансфераз, гаммаглутамілтранспептидази; між рівнем альдостерону в крові та ІРІ, лептину, ІМТ, холестерину вказують на взаємообумовленість всіх компонентів патологічного процесу і їх роль в прогресуванні неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП). За результатами лікування хворих на НАЖХП, за наявності ХНХ і МС, встановлено, що поєднане включення до базової терапії препаратів урсодезоксихолевої кислоти і альфа-ліпоєвої кислоти сприяє підвищенню ефективності лікування на основі покращання функціонального стану печінки і впливу на основні патогенетичні ланки захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р415.202.1 + Р413.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського