РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000455138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вірстюк Н. Г. 
Зміни вмісту цинку в еритроцитарній масі хворих на хронічний ерозивний гелікобактерний гастрит до і після патогенетичного лікування з урахуванням функціонального стану печінки / Н. Г. Вірстюк, А. М. Ерстенюк, Н. С. Гаврилюк, М. М. Соляник // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 3. - С. 23-25. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обстежено 129 хворих на хронічний ерозивний гелікобактерний гастрит (ХЕГГ), з них 59 з порушенням функціонального стану печінки у вигляді мінімально вираженого цитолітичного і холестатичного синдромів. Встановлено, що у хворих на ХЕГГ має місце значне зниження в еритроцитарній масі вмісту цинку, більш виражене у випадку супутнього ураження печінки - на 14,13 % (<$Ep~<<~0,01>) та 39,76 % (<$Ep~<<~0,001>) відповідно, у порівнянні зі здоровими. Дефіцит цинку корелює (<$Ep~<<~0,001>) зі зростанням активності аспартатамінотрансферази (r = -0,38), аланінамінотрансферази (r = -0,41) і глутаматдегідрогенази (r = -0,54; <$Ep~<<~0,001>). Застосування три- і квадриплетної схем ерадикації, передбачених діючими протоколами, є недостатніми для нормалізації у крові вмісту цинку за даної патології. Комплексне застосування цитраргініну сприяє наближенню вмісту цинку до показників у здорових. Встановлення недостатності цинку відкриває додаткові можливості для патогенетичного лікування з використанням препаратів цинку з метою корекції дефіциту, більш якісної епітелізації ерозій та запобігання рецидивів захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського