РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000455246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Геращенко С. Б. 
Морфологія токсичних пошкоджень органів нервової і травної систем під впливом цисплатину в експерименті / С. Б. Геращенко, О. І. Дєльцова, А. Д. Захараш, Ю. І. Попович, Р. Л. Вадюк, І. М. Гвоздик, О. Р. Кушнір // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 1. - С. 21-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В експерименті на 95 щурах виконано інтраперитонеальне введення цисплатину в дозі 2 мг/кг маси тіла один раз на тиждень протягом 9 тижнів. Термін досліду - 4, 7, 14, 21 і 28 діб після останнього введення препарату. Перебіг цисплатиніндукованої нейропатії має три стадії: I стадія (4 доби) - ураження чутливого компонента сідничого нерва, пошкодження відростків нейронів; II стадія (7 - 21 діб) - поглиблення дистрофічних змін у сідничому нерві і його аферентному сегментарному центрі, нормалізація мікроциркуляції; III стадія - (31 доба), прогресуюче токсичне пошкодження всіх ланок. У сітківці розвиваються дистрофічні зміни (набряк, деструкція нейроцитів), морфометрично - розширення фоторецепторного, зовнішнього сітчастого і внутрішнього ядерного, гангліонарного шарів та звуження зовнішнього ядерного і внутрішнього сітчастого шарів протягом 28 діб. У паренхімі піднижньощелепної слинної залози - колапс і зменшення розмірів ацинусів. Епітеліоцити проток мають ознаки ослизнення. У стромі наростають процеси фібротизації. Найвиразніші картини пошкодження слизової оболонки ротової порожнини виявляються від 1-ї до 14-ї доби. Від 14-ї до 21-ї доби в епітелії спостерігаються прояви вакуольної і балонної дистрофії, ознаки гіперкератозу зберігаються. У печінці під дією цисплатину виявлено дистрофічні зміни гепатоцитів і ендотеліоцитів капілярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 + Р284.123 + Р284.126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського