РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000455302<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безштанько М. А. 
Особливості будови слизової оболонки шлунку тиреоїдектомованих щурів на ранніх строках розвитку гіпотиреозу / М. А. Безштанько, Л. К. Горовенко // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 24-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Методами електронно-мікроскопічного дослідження вивчено ультраструктуру клітин залоз слизової оболонки шлунка щурів після тиреоїдектомії. Дослідження проводили на 15 білих щурах-самках лінії Вістар, масою 180 - 200 г. Матеріалом для електронно-мікроскопічного дослідження були ділянки фундального відділу шлунка 10 щурів через 14 діб після тиреоїдектомії та 5 інтактних тварин. Проведений електронно-мікроскопічний аналіз показав, що в ранні терміни (14 діб) в слизовій оболонці шлунка щурів всі компоненти залоз демонструють мозаїчність структурної організації, що, з одного боку, є відображенням перебування клітин залоз на різних стадіях синтезу та секреції, а з іншого - зміни, які є відповіддю на видалення щитовидних залоз, і які мають різну ступінь виразності. В цей термін на фоні реактивних змін виражені процеси апоптозу, якого найбільшою мірою зазнають шийкові мукоцити та парієтальні клітини. Ендокриноцити зазнають найменших змін і виявляються більш стійкими на ранніх етапах післяопераційного гіпотиреозу. Ці зміни, вірогідно, пов'язані із залишками стресу, який зазнає орган після оперативного втручання. У кровоносних мікросудинах усіх ланок гемомікроциркуляторного русла відзначаються ознаки гіпоксії та набряку, причому найбільш виразні зміни характерні для капілярного та венулярного відділів. Набряк та гіпоксія, скоріш за все, є стрес-реакцією ендотеліальних клітин на оперативне втручання та не пов'язане з нестачею гормонів щитоподібної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського