РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000456756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орфанова М. М. 
Перспективні напрямки використання відходів гальванічного виробництва / М. М. Орфанова, М. М. Орфанова, В. І. Пустогов // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2013. - № 4. - С. 47-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто перспективність використання відходів гальванічного виробництва як техногенної сировини для вилучення кольорових металів. Розв'язання екологічних проблем гальванічного виробництва за сучасних умов спрямовано головним чином на розробку методів регенерації або нейтралізації гальваностоків з утворенням гідроксидів важких металів у вигляді шламів з подальшим їх зберіганням. Такий підхід в принципі не розв'язує проблеми використання гальваношламів як вторинної сировини, яка містить цінні компоненти. Показано ефективність застосування методу механоактивації для вирішення проблеми утилізації гальвановідходів. Наведено аналіз результатів досліджень з вилучення міді із шламів нейтралізації відходів травлення друкарських плат. Використання методу механоактивації надає змогу одержувати з гальванічних відходів мідь у вигляді порошку високої чистоти. Залежно від умов проведення процесу обробки відходів можливе регулювання фракційного складу порошкової міді.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського