РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000457022<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вірстюк Н. Г. 
Вплив лікування на патогенетичні ланки псоріазу при порушенні функції печінки із застосуванням вузькосмугової UVB-терапії та гепатопротекторів / Н. Г. Вірстюк, М. С. Волошинович // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 1. - С. 11-15. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено результати лікування 95 хворих на псоріаз середнього ступеня тяжкості. У пацієнтів оцінено тяжкість захворювання з використанням індексу PASI, вивчено вміст у крові IL-23, sICAM-1, ММР-9, стан ПОЛ-АОЗ, тромбоцитарну ланку гемостазу до та після лікування. Доведено, що базова терапія хворих на псоріаз середнього ступеня тяжкості недостатньо ефективна та супроводжується загостренням захворювання через 6 місяців після лікування. У хворих виявлено збільшення вмісту у крові IL-23 вдвічі, sICAM-1 на 59,68 %, ММР-9 у 2,68 разу у порівнянні з групою контролю. Перелічені показники були більш високими в групі з наявною патологією печінки. Базова терапія та вузькосмугова UVB-терапія практично не змінювали показники тромбоцитарного гемостазу. Включення в схему лікування вузькосмугової UVB-терапії сприяє більш вираженому зменшенню клініко-патогенетичних ланок псоріазу на тлі порушення функціонального стану печінки, проте не впливає на показники тромбоцитарного гемостазу. Доповнення комплексної терапії глутаргіном, підтримувальною фототерапією та тривалим застосуванням силімарину сприяє більш високій ефективності лікування зі зменшенням вмісту у крові ІЛ-23, ММП-9, sICAM-1, позитивною динамікою показників ПОЛ-АОЗ, тромбоцитарного гемостазу, зменшенням метаболічної інтоксикації та поліпшенням віддалених результатів через 6 місяців після терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського