РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000457025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дрогомирецька Н. В. 
Використання шкал для оцінки болю (Pain Assessment Scales) в комплексному обстеженні жінок з хронічним тазовим болем / Н. В. Дрогомирецька, Н. І. Геник, С. О. Остафійчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 1. - С. 22-23. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проблема удосконалення обстеження та лікування жінок із синдромом хронічного тазового болю (ХТБ) залишається однією з головних у сучасній гінекології. Це зумовлено високою частотою даної патології, нез'ясованістю багатьох аспектів патогенезу, супутніми психоемоційними розладами, а також труднощами під час вибору ефективного лікування. Лікування пацієнтів з гінекологічною патологією є більш ефективне із урахуванням оцінки інтенсивності болю. Встановлено цінність шкал для оцінки болю в комплексному обстеженні жінок з ХТБ. Основну групу склали 62 пацієнтки, у яких на фоні хронічних запальних захворювань статевих органів діагностовано варикозне розширення вен малого тазу (ВРВМТ). Контрольну групу склали 32 пацієнтки без больового синдрому та ознак гінекологічної патології. Середній вік жінок склав 35 років. Оцінка болю проводилася на основі короткої оцінки болю, цифрової рейтингової шкали, короткої форми опитувальника болю МакГілла та візуально аналогової шкали. Виявлено, що більшість жінок змушені обмежувати свою повсякденну діяльність, у половини спостерігається порушення сну, майже половина пригнічені, емоційна лабільність з частою зміною настрою відзначається у 79,0 %, а третина жінок схильні до депресії. Більшість жінок відчували стискаючий, ниючий та м'який характер болю помірної інтенсивності (82,2 %). Загальноприйнята терапія, яка була спрямована на зниження хронічного болю, була тимчасовою і в 79,0 % випадків призводила до полегшення на 10 %. Відзначено, що кількісна оцінка больового синдрому не має діагностичного значення для диференціальної діагностики причини ХТБ, а володіє прогностичною цінністю рутинного оцінювання болю протягом лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського