РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000458660<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуров Е. П. 
О возрасте Болтышской импактной структуры / Е. П. Гуров, С. П. Келли // Геол. журн.. - 2003. - № 2. - С. 92-98. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Відзначено, що Бовтиський кратер є складною імпактною структурою діаметром 24 км і глибиною близько 1 км. Кратер оточений покривом викидів, що частково зберігається на площі приблизно 6 500 <$E roman км sup 2>. Геологічний вік структури становить період від сеноману-турону до танетського ярусу палеоцену. Калій-аргоновий вік розплавних імпактитів визначено в межах 55 - 170 млн років, хоча значення віку (<$E 88~symbol С~3>) млн років найчастіше використано для його датування. Вік структури, за даними методу треків, оцінено від 96 до 105 млн років, але, за останніми даними, він дорівнює 65 млн років. Аргон-аргонове датування зразків керна імпактних порід кратера дозволило визначити вік структури як (<$E 65,17~symbol С~0,64>) млн років. Такий вік кратера збігається з його віком, що в останнє визначено за допомогою трекового методу. Отже, вік Болтиського кратера у межах помилки збігається з віком гігантського кратера Чиксулуб у Мексиці та віком крейдо-палеогенового рубежу. В той же час одночасність чи відносний вік цих двох імпактних структур залишаються невизначеними. Вивчення пограничних розрізів крейди-палеогену у південній частині Східно-Європейської платформи може дати відповідь на питання про відносний час утворення кратерів Чиксулуб та Болтиського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського