РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000458664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лукин А. Е. 
О роли глубинных и сверхглубинных флюидов в нефтегазообразовании / А. Е. Лукин, Ю. И. Пиковский // Геол. журн.. - 2004. - № 2. - С. 21-33. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

Зазначено, що власні енергетичні ресурси осадових басейнів недостатні для їх трансформації у нафтогазоносні басейни. Властиві їм яскраво визначені риси дисипативних систем визначаються взаємодією глибинних високоентальпійних флюїдних потоків з формаціями, структурами та флюїдопородними системами осадового чохла та фундаменту. Вивчення цих глибинних флюїдів і "механізмів" їх взаємодії з літосферними субстратами повинно стати головним напрямом досліджень нафтогазової геології XXI ст. Новітні дані геодинаміки, геофізики, геохімії, петрології свідчать про те, що глибинні верхньомантійні (астеносферні, коромантійні) флюїди та пов'язані з ними гідротермальні рудо- і вуглеводневоутворюючі системи виникають не самі по собі, а є похідними надглибинних (ядерно-нижньомантійних) флюїдів. Це істотно змінює уявлення як про ресурси глибинного вуглецю та водню, так і про їх роль у петро-, рудо- та нафтидогенезі. Під час вивчення загальних закономірностей нафтогазоутворення та, зокрема, для оцінки можливої ролі глибинного водню ключове значення мають сучасні гідротермальні нафтопрояви. В цьому разі слід ураховувати, що якщо у гідротермальні вуглеводневогенеруючі системи океану та глибоководних морів (озер) залучаються басейнові води, то наземні системи працюють практично повністю на глибинних високонапірних флюїдах. Серед таких систем особливий інтерес становить кальдера вулкана Узон (Східний пояс Камчатсько-Курильської вулканічної дуги). Крім указаних гідрогеологічних особливостей, це пояснюється також високою "нафтопродуктивністю", цікавими фазово-геохімічними проявами (присутність двох істотно різних генера

цій - важкої зеленої нафти та безкольорового вуглеводневого конденсату), а головне - парагенетичним зв'язком з численними нафтопроявами та непромисловими припливами нафти з різновікових кайнозойських осадових відкладів на Богачівській та інших площах Східно-Камчатського перспективно нафтогазоносного басейну. Ізотопно-геохімічні показники свідчать як про глибинні, так і про стратисферні джерела вуглеводнів у разі важливої нафтидогенеруючої ролі глибинного та надглибинного водню в різних (водяний пар, вільний молекулярний та атомарний водень) формах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського