РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000458738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Андреева-Григорович А. С. 
Нижняя граница среднего миоцена Паратетиса: современное положение по планктонным микроорганизмам и корреляция / А. С. Андреева-Григорович // Геол. журн.. - 2005. - № 2. - С. 23-34. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Обгрунтовано положення нижньої границі середнього міоцену за нанопланктоном і планктонними форамініферами у розрізах Центрального та Східного Паратетіса. Наведено кореляцію межі з підошвою лангійського ярусу Міжнародної стратиграфічної шкали, стратотиповим розрізом Середземномор'я та межею між карпатським і баденським ярусами Альпійсько-Карпатського регіону. У Закарпатському прогині відклади середнього міоцену (баденський ярус) залягають трансгресивно на породах різного віку. Межу проведено по підошві терешульської світи за знахідками у матриці конгломератів планктонних форамініфер Orbulina suturalis, Praeorbulina glomerosa s. I. та ін. У Самбірському покриві Карпат межу запропоновано проводити між комплексами форамініфер з Globigerina bollii, Globigerinoides bisphaericus і нанопланктону Helicosphaera ampliaperta + Sphenolithus heteromorphus (пізньокарпатська асоціація) та появою Helicosphaera waltrans + Sphenolithus heteromorphus і відсутністю Helicosphaera ampliaperta (ранньобаденська асоціація). В Більче-Волицькій зоні у вивчених розрізах середній міоцен залягає трансгресивно на відкладах крейди та складений богородчанською світою, в підошві якої шари з Lentipecten denudatum і наннопланктон верхньої частини зони NN4 і нижньої частини зони NN5. Вище залягають відклади зони Orbulina suturalis + нанопланктон NN5. У стратотиповій провінції Східного Паратетіса (Керченський район) нижня межа середнього міоцену проводиться по підошві тарханського ярусу s. I. (наннопланктон зони NN5).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.712.1-24 + Е169.111.117.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського