РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000458766<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лукин А. Е. 
Биогенно-карбонатные постройки на выступах разуплотненных кристаллических пород - перспективный тип комбинированных ловушек нефти и газа / А. Е. Лукин // Геол. журн.. - 2006. - № 1. - С. 13-25. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Важливий морфогенетичний тип складнопобудованих пасток (резервуарів) нафти і газу пов'язаний із сполученням розущільнених кристалічних і карбонатних порід. Аналіз розповсюдження, умов залягання та закономірностей формування покладів відомих родовищ в таких пастках (резервуарах) свідчить про те, що мова йде не про простий парастерез, а про парагенез у повному розумінні його терміну. Він обумовлений особливою різноманітною роллю, що відіграють виступи різновікового кристалічного фундаменту як в локалізації біогенно-карбонатних побудов і уламково-карбонатних акумулятивних тіл, так і в їх доломітизації. Особливе значення для вивчення взаємозв'язку тектоніки, геодинаміки, флюїдодинаміки фундаменту з біогенним карбонатонакопиченням і формуванням нафтових і газових покладів в складнопобудованих петрографічно гетерогенних і гідродинамічно єдиних резервуарах (пастках), що розглядаються, має шельф Південно-Китайського моря. В межах його в'єтнамського сектора, де відкрита відома група родовищ (Білий Тигр, Дракон та ін.) з промисловою нафтогазоносністю гранітного фундаменту, в останні роки визначена локалізація на його підняттях різноманітних біокарбонатних тіл. А на о-ві Хайнань та інших островах спостерігається парагенез гранітних виступів, скупчень уламкового аркозового матеріалу і рифогенно-карбонатних споруд. Про можливість існування особливих нафтогазоносних поверхів, перехідних між гранітним шаром літосфери та базальними карбонатними формаціями стратисфери свідчить приклад величезної за розмірами та вуглеводневим потенціалом Куюмбо-Юрубчено-Тохомської палеорифтової зони, що приурочена до зчленування Єнісейського кряжа і Сибірської платфо

рми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського