РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000458920<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Климчук А. Б. 
Гипогенный карст юго-западной части Предгорного Крыма / А. Б. Климчук, Г. Н. Амеличев, Е. И. Тимохина // Геол. журн.. - 2009. - № 1. - С. 63-82. - Библиогр.: 38 назв. - рус.

Зазначено, що інтенсивний розвиток протягом останнього десятиліття теорії і критеріїв ідентифікації гіпогенного спелеогенезу зумовив потребу в реінтерпретації карсту та пов'язаних з ним процесів і явищ у багатьох регіонах світу на підставі нових підходів. Карст Передгірського Криму раніше трактувався із традиційних позицій епігенного карстоутворення, що відбувається у відкритих гідрогеологічних умовах за рахунок поверхневого живлення. Наведено результати дослідження поширення, умов закладення, морфології і функціональних зв'язків карстопроявів західної частини Передгірського Криму (печер і різноманітних форм розчинення в обривах куест Внутрішнього пасма), що дозволяють упевнено ідентифікувати їх гіпогенне походження і зв'язок з режимом висхідного розвантаження підземних вод і водообміном між горизонтами у багатошаровому водонапірному комплексі. Особливості карстопроявів добре узгоджуються з концептуальною моделлю гіпогенного спелеогенезу і підтверджуються аналогіями з іншими регіонами, де гіпогенна природа карсту чітко встановлена. Прекрасна виразність і збереженість реліктових гіпогенних карстових структур в оголеннях куест Внутрішнього пасма, величезна довжина і доступність цих оголень роблять Передгірський Крим полігоном світового значення для дослідження гіпогенного спелеогенезу. Проведені дослідження дають ключ до розуміння структури і функціонування активних гіпогенних карстових систем в артезіанських басейнах, де вони фіксуються тільки непрямими методами, що особливо актуально для суміжного артезіанського басейну Рівнинного Криму, зокрема в аспектах охорони та використання ресурсів підземних вод, а також пошуку та

експлуатації нафтогазових родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського