РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000459039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко В. Н. 
Прямая корреляция неогена Восточного Паратетиса с международной океанической шкалой по планктонным микрофоссилиям / В. Н. Семененко, А. С. Андреева-Григорович, Н. В. Маслун, С. А. Люльева // Геол. журн.. - 2009. - № 4. - С. 9-27. - Библиогр.: 81 назв. - рус.

Розглянуто подійні аспекти стратиграфії неогену Східного Паратетіса. Висвітлено проблеми ярусного та зонального розчленування, кореляції різнорангових стратонів неогену різних структурно-фаціальних зон. На комплексному методичному підгрунті (біо-, літо-, цикло-, магнітостратиграфія) доводиться правомірність прямих кореляцій неогену Східного Паратетіса з МСШ. Вперше виділено рештки океанічного планктону у відкладах неогену напівізольованих басейнів Паратетіса, що уможливило здійснення прямої кореляції регіоярусів Східного Паратетіса з відповідними підрозділами МСШ. Показано роздільну здатність біостратиграфічного методу для детальної стратифікації неогену. Детальний аналіз поширення мікрофосилій (планктонні форамініфери, нанопланктон, диноцисти) у неогенових відкладах Східного Паратетіса дозволив встановити десять асоціацій океанічного планктону (кореляційні рівні), деталізувати вік літостратонів, провести їх кореляцію в межах Паратетіса та показати співвідношення з МСШ. У нижньому міоцені встановлено два кореляційних рівня, які дозволяють обгрунтувати межу олігоцену - міоцену (перший рівень) та віднести іллічівську світу до верхнього сакараулу (другий рівень); третій - і четвертий рівні виділяються у відкладах тарханського регіоярусу, підтверджують його середньоміоценовий вік і кореляцію з нижнім баденієм і лангієм. П'ятий кореляційний рівень виділений у конкських відкладах, що зіставляються з верхнім баденієм і нижнім серавалієм. Шостий обгрунтовує межу середнього і верхнього міоцену, яка проходить у середині бессарабського підрегіоярусу і дає підставу корелювати її з границею панону та тортону. Сьомий рівень встановлюється в

багерівському горизонті меотису і восьмий - в покрівлі меотису, що дає підставу корелювати ці відклади з паноном Центрального Паратетіса і тортоном та месинієм МСШ 2004 р. Дев'ятий рівень виділений у відкладах азовського горизонту кімерію, що дозволяє відносити понтичні відклади до міоцену. Десятий рівень виділений в таманських верствах (верхи середнього - верхній акчагил) Східного Криму, на шельфі Чорного моря і відповідає межі пліоцену - плейстоцену.

- в


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.712-24 + Е159.12"071.2"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського