РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000459067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Климчук А. Б. 
Эволюционный подход к типологии карста / А. Б. Климчук // Геол. журн.. - 2010. - № 3. - С. 85-97. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

Демонструється гідрогеологічна сутність карсту, подається його визначення, обгрунтовується еволюційний підхід до його типології і пропонується відповідна класифікація. Еволюційна типологія карсту заснована на розгляді геологічної еволюції тіла порід (шара, формації), які карстуються, та водообмінної системи, що відбиває такі базові закономірності геологічного розвитку, як спрямованість і циклічність. Різні стадії постседиментаційного перетворення порід і розвитку геогідродинамічних систем характеризуються певними стійкими комбінаціями літологічних і структурних передумов водообміну і спелеогенезу, режиму водообміну, умов харчування, руху й розвантаження підземних вод, термобаричних і геогідрохімічних умов. Такі комбінації приводять до формування карстових систем з певними характерними властивостями - типів карсту, а спрямованість розвитку - до закономірної зміни типів карсту. Зміна одного типу карсту іншим обумовлена процесами тектонічної і геоморфологічної еволюції, які визначають зміну граничних умов водообміну і спелеогенезу. У рамках запропонованої класифікації типи карсту відображають послідовні стадії його еволюції, між якими суттєво і закономірно змінюються граничні умови та структура водообміну, зовнішні фактори і внутрішні механізми карстоутворення (спелеогенезу). Еволюційні типи карсту інтегрально характеризують найбільш істотні властивості карстових систем (структуру вторинної пустотності й проникності, ступінь і характер вираження в рельєфі, гідрогеологічні особливості, потенціал провально-просадової небезпеки тощо), обстановки та домінантні механізми спелеогенезу, а також потенціал успадкування структур порожнинності і

проникності від попередніх стадій розвитку. Це дозволяє використовувати дану класифікацію для вирішення широкого кола наукових і практичних проблем, пов'язаних з карстом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського