РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460597<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Узіюк В. І. 
Анатомо-морфологічний метод фітерального аналізу вугілля і вугільних пластів карбону України / В. І. Узіюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 1999. - № 4. - С. 53-65. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Проаналізовано стан вивченості фітералів вугілля та зміст, що вкладається різними дослідниками в поняття "фітерал". Наведено його авторське визначення. Обгрунтовано необхідність розподілу фітерального аналізу на дві різновидності: 1 - аналіз будь-якого штуфа вугілля незалежно від стратиграфічного положення його в розрізі пласта або подрібненого вугілля середньопластової проби; 2 - пошаровий (кожні 1,5 - 2 см товщини пласта) фітеральний аналіз вугілля повного його розрізу. Описано анатомо-морфологічний метод фітерального аналізу вугілля та розрізів вугільних пластів, принципи розробки класифікації різних груп фітералів вугілля, який розробив автор, а також класифікацію вітринізованих фітералів карбонового вугілля України. За процесами перетворення тканин рослин на вугілля виділено чотири групи фітералів: вітриніту, семівітриніту, семіфюзиніту та фюзиніту. До п'ятої групи віднесено ліпідні фітерали: мікро- та мегаспори, пилок і кутикула. За системною належністю фітералутворювальних тканин фітерали кожної групи поділяються на типи: ліпідодендроновий, ботродендроновий, кордаітовий та ін. Підтипи фітералів показують зв'язок фітералутворювальних тканин з конкретним органом рослини (стовбуром, листком, стигмарією); види - з системою тканин у рослині, тобто з частинами органа (ксилемою, корою, мезофілом), а підвиди - з конкретним компонентом у частині органа (перидермою, паренхімою, спорангієм). Інтенсивність перетворення рослинних тканин відображено у збереженості елементів їх клітинної будови, тобто в мікроструктурах фітералів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45Укр)3 + Д59(45Укр)453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського