РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білоніжка П. М. 
Глинисті мінерали - індикатори умов соленагромадження / П. М. Білоніжка // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 1999. - № 4. - С. 143-149. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано й узагальнено фактичний матеріал стосовно фазового складу, кристалохімічних особливостей глинистих мінералів та їх асоціацій із різних за віком, хімічним складом та умовами утворення родовищ калійних солей. Встановлено, що найхарактернішими теригенними глинистими мінералами міоценових соленосних відкладів Передкарпаття є Al-гідрослюда та Mg-Fe-хлорити з домішками каолініту та змішаношаруватої фази, яку подано як монтморилоніт-гідрослюда. У процесі галогенезу теригенні монтморилоніт і каолініт нестійкі та під впливом високих концентрацій в ропі іонів калію та магнію шляхом трансформаційних перетворень переходять у гідрослюду та хлорит. У верхньодевонських і пермських соленосних відкладах Східноєвропейської платформи має велике поширення діоктаедрична гідрослюда типу Fe-іліту, триоктаедричний Mg-хлорит, змішаношаруваті фази неупорядковані й упорядковані типу коренситу, а також трапляється лейкофіліт, серпентин та інші силікати. Вони утворилися в солеродних басейнах за рахунок Si, Al, Fe, що переходили у водне середовище під час гальміролізу вулканогенного матеріалу, та К, Mg морської води в процесі її прогресивного осолонення. Утворення глинистих мінералів безпосередньо з морської води в процесі її згущення за відсутності продуктів вулканізму через низький вміст в ній Si, Al, Fe практично не відбувається. Залежність фазового складу, кристалохімічних особливостей глинистих мінералів, їх асоціацій від умов утворення дозволяє їх використовувати як індикатори геологічної обстановки соленагромадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського