РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галабуда М. І. 
Дніпровсько-Донецька западина - ослаблена зона земної кори / М. І. Галабуда, Т. М. Галко, М. І. Євдощук, М. І. Павлюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2000. - № 4. - С. 3-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Введено поняття про ослаблені зони земної кори - вертикальні та латеральні. Під першими розуміємо структурні елементи, що розмежовують території з різною інтенсивністю розвитку, а під другими - структурні рівні з ознаками гіпергенезу або катаклазу. На Землі постійно діє принцип ізостазії, тому земна кора реагує на збільшення чи зменшення навантаження на її поверхню. Довжина хвилі згину земної кори залежить від пружності та різниці щільностей шарів, що підстилають і перекривають кору. Розривні порушення, що фіксуються сейсмічними методами у межах північного борту, утворюють складні структурні форми на поверхні фундаменту і впливають на процес осадконагромадження на території їх розвитку. Вказано на прямий зв'язок між товщиною осадків у рифті та шириною борту. Дніпровсько-Донецький рифтоген, що виник у склепінні Сарматського палеощита, формувався за схемою: плита- склепіння- рифтоген як результат утворення та деградації складного плюмажу в його підкоровій частині. Рифт виявився накладеним на основі структури палеощита й утворив поперечну до них ослаблену зону земної кори. Формування бортів пов'язано з останньою стадією розвитку рифта і зумовлено зменшенням розмірів підкорового плюмажу та стабілізацією кори. Основні структурні елементи, розвинуті у межах північного борту, є структурами розтягу і мають форму сходин, обмежених прямими та зворотними скидами. Вірогідно, зворотні скиди є елементами Сарматського палеощита і за віком мусять бути більш давнього закладання, проте усі вони входять в систему крайового розлому грабена. За інтенсивністю порушеності поверхні фундаменту територію північно

го борту поділено на сильно-, середньо- і слабкодислоковану. Зменшення дислокованості порід обмежує перспективність території та знижує ймовірний інтервал нафтогазоносності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45Укр5)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського