РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яремко Г. В. 
Мінералогічні особливості глинистої речовини нижньо-середньоюрських теригенних відкладів Карпатського сегмента Мезо-Тетісу і деякі риси осадконагромадження / Г. В. Яремко // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчення глинистих мінералів у теригенному комплексі нижньо-середньоюрського віку північної епіпелагіалі (Карпатський сегмент) свідчить про різноманітність умов седиментації відкладів та їх наступних перетворень на стадії літогенезу. Неоднорідність складу глинистої речовини спостережено як у розрізі, так і по площі розповсюдження порід. Склад глинистих мінералів, які містяться в породах, є відображенням трьох послідовно проявлених факторів: складу материнських порід, палеогеографічних умов осадкоутворення, інтенсивності та умов літифікації. Використання рентгеноструктурного аналізу глинистих мінералів дало можливість встановити мінералогічні відмінності відкладів гетанг-плінсбаського та тоар-батського віку. Нагромадження каолініту пов'язано з аутигенним мінералоутворенням, тому цей мінерал можна використовувати як палеогеографічний індикатор. Вивчення мінералогії глинистої речовини юрських відкладів Карпатського сегмента Мезо-Тетісу дозволило встановити палеогеографічні умови осадкоутворення, прослідкувати кінетику та інтенсивність процесів стадійного перетворення осадових товщ, що є визначальним фактором під час прогнозування поширення колекторів нафти та газу в цьому регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д334(45Укр3) + Д59(45Укр3)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського