РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовнюк С. В. 
Геохімічні особливості формування верхньопермських солей східної частини Центральноєвропейського басейну / С. В. Вовнюк, В. М. Ковалевич, Г. Чаповський, Д. В. Сидор // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 2. - С. 119-136. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Вивчено ізотопний склад сульфатних сірки та кисню, вміст брому в галіті і проведено комплекс термобарогеохімічних досліджень включень у галіті кам'яної солі цехштейнових відкладів території Польщі та Росії. Також зібрано та проаналізовано численний літературний матеріал. Результати вивчення ізотопного складу сірки і кисню в ангідриті та вмісту брому в галіті підтверджують уявлення про морський генезис досліджуваних евапоритів. Склад розчинів первинних включень у седиментаційному галіті цехштейнових евапоритів відноситься до Na - K - Mg - Cl - SO4-типу та за співвідношенням іонів є близьким до сучасної морської води, згущеної до відповідних стадій, від якої відрізняється дещо зниженим вмістом сульфат-іону. Встановлені коливання складу розчинів включень, <$E delta sup 34 roman S>, <$E delta sup 18 roman O> сульфатів та вмісту брому в галіті розглянуто як результат впливу локальних факторів. Розчини включень у перекристалізованому галіті характеризуються значними коливаннями складу - аж до зміни хімічного типу від сульфатного до хлоридного. Ці включення не можуть використовуватися для кількісних реконструкцій палеоскладу морської води, але вони також підтверджують висновок про сульфатний тип розсолів басейну й океанічної води у пізній пермі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.463-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського