РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460746<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойко Г. Ю. 
Глибинна геологічна будова Карпатського регіону / Г. Ю. Бойко, П. Ю. Лозиняк, X. Б. Заяць, С. Г. Анікеєв, М. Й. Петрашкевич, В. В. Колодій, О. П. Гайванович // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2003. - № 2. - С. 52-62. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено нову схему тектонічного районування Українських Карпат та їх зчленування з платформою. Переглянуто складові частини як Передкарпатського прогину, так і Складчастих Карпат, зокрема, смугу розвитку глибинних складок, яка раніше виділялась як Внутрішня зона прогину, віднесено до складу Складчастих Карпат (Делятинський покрив), а воротищенсько-слобідську олістостромову товщу виділено у самостійний Слобідський покрив. Останній разом із Стебницьким покривом утворюють великий моласовий шар'яж фронтальної північно-східної частини Карпатської споруди, для якого запропоновано назву Дрогобицький. Зовнішня (Більче-Волицька) зона є складовою частиною платформи, а не прогину. Основними структурами, які зупинили подальше насування Карпат у північно-східному напрямку, є північна бортова частина Підкарпатського рифтогену (східчастоподібна Косівсько-Угерська зона) та Отинський горст. Викладене розуміння геологічної будови Карпатського орогена та його зчленування з платформою повністю виключає виділення перехідної структури Передкарпатського прогину та включення в цей прогин складових частин рифтогену (Косівсько-Угерської зони, Крукеницької западини й Отинського горсту). За даними геолого-геофізичних досліджень у Карпатах виділено нову перспективну для пошуків покладів нафти та газу параавтохтонну структуру (Ясенський шар'яж), а також окреслено у межах Підкарпатського рифтогену ділянки розущільнення утворень верхньої мантії й земної кори. Власне у цих зонах відбуваються відповідно нафтогазоутворення та нафтогазонагромадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.6(45Укр3) + Д59(45Укр3)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського