РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460787<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хмелевська О. В. 
Мінеральний склад домішок у тріасовій кам'яній солі Швейцарії / О. В. Хмелевська // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2003. - № 2. - С. 120-127. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У процесі вивчення водонерозчинних залишків кам'яної солі тріасового віку Швейцарії (формація Мушелькальк) з'ясовано їх мінеральний склад і морфологічні особливості аутигенних компонентів. Зразки кам'яної солі відібрано з нижніх частин соляної товщі на двох соляних ділянках - Райнфельден-Рібург і Швайцерхаллє. Водонерозчинну частину кам'яної солі представлено комплексом мінералів, до складу якого входять ангідрит, гіпс, доломіт, залізистий магнезит, пірит, глинисті мінерали, полімінеральні пелітоморфні грудочки та теригенні добре обкатані зерна кварцу. Карбонати мають деякі морфологічні особливості: доломіт присутній переважно у вигляді скаленоедрів та їх зростків, залізистий магнезит утворює таблитчасті, короткопризматичні та короткостовпчасті гексагональні кристали, окремі з них мають наскрізну дірочку у центрі, яка до розчинення могла бути заповнена галітом, навколо якого кристалізувався магнезит. За наявності кварцу у складі пелітоморфних грудочок ідіоморфних кристалів цього мінералу у вивчених зразках не виявлено. Глинисті мінерали є типовими для пермо-тріасових евапоритових відкладів і представлені залізистою гідрослюдою та магнезіальним хлоритом. У деяких зразках спостережено вермикуліт, присутність якого є більш характерною для стадії осадження калійно-магнієвих солей, тому, не виключено, що концентрація розчинів у тріасовому басейні була досить високою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.178(4Шве)-42 + Д59(4Шве)452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського