РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460812<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мороз П. В. 
Особливості розподілу мікроелементів у бітумінозних крейдових відкладах шипотської світи Українських Карпат / П. В. Мороз // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2003. - № 3/4. - С. 83-89. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчення особливостей розподілу мікроелементів баррем-альбських відкладів шипотської світи дало підставу реконструювати певні сторони процесу ранньокрейдового осадконагромадження в завершальному басейні теригенної седиментації. Встановлено, що на стадіях седиментогенезу в шипотському осадовому басейні проходила складна взаємодія біогенної (Mo, Ag, Co, V, Zn, Sr) та теригенної седиментації. Панівне становище у біогенному осадконагромадженні займали зелені водорості та планктонні організми. Теригенна седиментація відбувалася за рахунок денудації, в основному, осадових і частково гранітоїдних порід, про що свідчать величини відношення (Ti/Zr від 5,5 до 17,7). Значення параметра Pb/Zr вказує на відносно незначні глибини седиментаційного басейну, які зменшуються догори по розрізу. Відклади шипотської світи нагромаджувалися за морських нормально-солоних і солонуватоводних умов (за кларком концентрації Sr і Ba). Підвищену біопродуктивність під час седиментації відкладів шипотської світи пов'язано з діяльністю Карпатського крейдового апвелінгу, сприятливого для нагромадження органічної речовини анаеробними умовами морського середовища: зона стабільного сірководневого зараження (за значенням параметра <$E roman { Mo "/" Mn~times~100 }> від 6,6 до 28,7).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.63(45УКР3)-24 + Д59(45УКР3)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського