РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осадчий В. Г. 
Перспективи нафтогазоносності Волинсько-Подільської окраїни Східноєвропейської платформи за геотермічними критеріями / В. Г. Осадчий, О. А. Приходько, І. І. Грицик // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2002. - № 2. - С. 45-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Установлено, що визначення геотермічних параметрів в осадовому розрізі має велике значення для вирішення теоретичних питань міграції, акумуляції вуглеводнів, формування їх покладів, а також визначення перспектив локальної і регіональної нафтогазоносності за геотермічними критеріями. На карті розподілу температур на глибині 2000 м найбільш детально охарактеризовано Львівський палеозойський прогин у південній частині Волинсько-Подільської монокліналі. Визначено, що в межах прогину температура змінюється з північного сходу на південний захід від 40 до 60 <$E symbol Р>C. В найбільш прогрітій зоні температура постійна, у східній зоні становить 40 - 45 <$E symbol Р>C. Південній частині Волинсько-Подільської монокліналі властиві значення температур 50 - 60 <$E symbol Р>C, це добре корелює з розподілом температур у межах Лопушнянського нафтогазоносного району Передкарпатського прогину. Ковельський виступ характеризується температурами 40 - 45 <$E symbol Р>C. Геотермічний градієнт у межах Львівського палеозойського прогину змінюється від 1,55 до 2,25 <$E symbol Р>C/100 м, причому в північній частині його величина становить 1,5 <$E symbol Р>C/100 м, а у південній - 1,75 - 2,0<$E symbol Р>C/100 м. Для південної частини Волинсько-Подільської монокліналі є характерною величина геотермічного градієнта від 1,5 до 2,0 <$E symbol Р>C/100 м. Прогнозні значення температур на глибині 5 км змінюються від 80 до 100 <$E symbol Р>C, східна частина прогріта, а південна - холодна. Характеристику геотермічних умов осадового комплексу та фундаменту представлено на карті глибин залягання ізотерми 150 <$E symbol Р>C. Для Львівського палеозойського

прогину ця величина знаходитьсяв межах 9,0 - 5,5 км. Показано, що розподіл геотермічних параметрів можна використати для оцінки перспектив нафтогазоносності дослідженого району.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45Укр)1 + Д59(45Укр)453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського