РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Побережський А. В. 
Хімічний склад морської води в кайнозої (за результатами дослідження включень у седиментаційному галіті) / А. В. Побережський, В. М. Ковалевич // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2001. - № 2. - С. 90-109. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

У роботах, присвячених питанню реконструкції хімічного складу океанічної води в минулому, дається різна оцінка характеру та масштабів її вікових змін. Проведено таку оцінку змін складу океанічної води у кайнозої на базі даних хімічного складу розсолів первинних включень у седиментаційному галіті морських евапоритових басейнів еоцену (басейн Наварра), олігоцену (басейн Мюлюз), еггенбургу (Передкарпатський басейн), бадену (басейни Карпатського регіону) та мессінію (басейни Середземного та Червоного морів). Деякі результати аналізів включень у пробах для окремих розрізів еггенбурзьких і баденських басейнів опубліковано вперше. Встановлено, що розсоли всіх евапоритових басейнів кайнозою, а відповідно й океанічна вода цього проміжку часу, відносилися до Na-K-Mg-Cl-SO4 типу, тобто до того ж самого хімічного типу, що і сучасна океанічна вода. В той же час, в напрямі від мессінію до олігоцену й еоцену зафіксовано суттєве зниження вмісту іона SO4 аж до майже повного обезсульфачення розсолів і вод на межі мезозою та кайнозою. На прикладі результатів дослідження мессінських евапоритів обгрунтовано достовірність прийнятого методу реконструкції складу та вод океану, поскільки встановлено, що води мессінського океану за складом майже не відрізнялися від вод сучасного океану, що узгоджується з існуючими теоретичними уявленнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.12 + Д432.7-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського