РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плахотний Л. Г. 
Каркінітсько-Сиваське палеопідняття, його генеза та роль в пізньоальбській седиментації Півдня України / Л. Г. Плахотний, Г. К. Бондарчук, М. І. Павлюк, А. М. Скорик, С. В. Кольцов, Ю. А. Палінська // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 3. - С. 55-73. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що в районі Каркінітської затоки та Північного Сиваша, що в сучасному тектонічному плані належить до північного борту Причорноморського прогину, в пізньоальбський час існувало велике (<$E (35~-~40)~times~270> км) Каркінітсько-Сиваське палеопідняття. В короткі періоди активізації тектонічних рухів - перед пізнім альбом, у передвраконський і передсеноманський час воно різко виростало та слугувало джерелом постачання уламкового матеріалу. Останній ріками та тимчасовими водотоками виносився, в основному, на південь, у Михайлівсько-Північнокримський рифт. Установлена в північній частині Криму смуга прибережно-мілководних, авандельтових і турбідітних піщаних фацій верхньоальбських відкладів продовжується в Чорному морі, простягаючись через площі Шмідта, Гордієвича, Флангову вздовж південного схилу палеопідняття через площу Безіменну в межі Вилківської палеодепресії. Просторове положення палеопідняття збігається з зоною крупних гравітаційних мінімумів, зумовлених наявністю гранітоїдних плутонів рифей-вендського віку. Ріст палеопідняття обумовлювався тектоно-термальною активізацією гранітоїдних батолітів у пізньоальбський вік. У межах палеопідняття слід очікувати присутність колекторів з хорошими фільтраційно-ємнісними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344-013 + Д59(45УКР7)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського