РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460950<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наумко І. 
Про особливості флюїдів постседиментогенного мінералогенезу осадових товщ у межах Лопушнянського нафтового родовища (Українські Карпати) / І. Наумко, Ю. Белецька, Д. Мачальський, Б. Сахно, Л. Телепко // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2007. - № 2. - С. 66-82. - Бібліогр.: с. 80-82 - укp.

Умови постседиментогенного мінералогенезу відтворено за даними вивчення флюїдних включень у мінералах прожилків, головно, кальциті, рідше у кварці та ангідриті, і закритих пор у породах: вапняках, аргілітах і пісковиках. З'ясовано, що включення в прожилкових мінералах переважно газово-рідкі з наповненням від 80 до 95 %. Витримані температури гомогенізації включень в ангідриті вкладаються в інтервал 195 - 215 <$E symbol Р>C (у рідку фазу). За допомогою методу хімічної мас-спектрометрії з'ясовано, що основною складовою газової фази включень є метан, вміст якого в прожилках, загалом, вищий, ніж у вмісних породах, що свідчить про його приплив з глибинних горизонтів. Концентрації метану у включеннях у кальциті (68,2 - 100,0 об. %) та у природному газі родовища (78,7 - 83,4 об. %), водорозчинних газах пластових вод (62,6 - 94,3 об. %) і вільних газах (66,0 - 91,9 об. %) є співмірними. Отже, постседиментогенні зміни порід здійснювалися в області до 200 <$E symbol Р>C, що сприяло збереженості вуглеводнів у всьому стратиграфічному діапазоні продуктивних горизонтів осадового шару. Гетерогенна вуглеводне-водна суміш мігрувала вертикально розломами глибокого закладення, що розділяють окремі блоки родовища, і латерально в межах конкретних структур з переважним впливом на її формування глибинного високотемпературного флюїду з єдиного згомогенізованого джерела.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3,3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського