РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колодій В. 
Наукові погляди академіка Г. Н. Доленка і гідрогеологічні аспекти глибинного походження нафти (доповідь на науковій конференції, присвяченій 90-й річниці від дня народження академіка Г. Н. Доленка) / В. Колодій // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2007. - № 4. - С. 112-120. - Бібліогр.: с. 119-120 - укp.

Опрацьовуючи основні положення теорії походження нафти, академік Г. Н. Доленко серед інших виділяв гідрогеологічні умови генези вуглеводнів і формування їх покладів. Його погляди на роль гідрогеологічних факторів у нафтогазонагромадженні еволюціонували від дещо скептичного ставлення до них до визнання за ними одного з головних чинників цього процесу. Заперечуючи роль седиментогенних вод як чинника міграції нафти та нагромадження вуглеводнів, згідно з т. зв. принципом Гассоу - Максимова, він водночас відстоював думку про наявність особливих глибинних "нафтових" вод, які одночасно з вуглеводнями потрапили в пастки, зайняли своє місце в крайових і підошовних частинах останніх і мають генетичний зв'язок з вуглеводнями. Це передбачення Г. Н. Доленка про наявність у надрах "нафтових" вод підтвердилося пізніше відкриттям у нафтових, газових і газоконденсатних покладах конденсаційних і солюційних вод. Механізм формування цих вод пов'язаний з дистиляцією води у вуглеводневу газову фазу, вертикальною міграцією газопарової суміші, у якій роль газу-носія відігравали вуглеводні, і сегрегацією водовуглеводневої системи в пастці. Саме ці води, які є прісними або слабко мінералізованими, але за ізотопним складом гідрогену і оксигену істотно відрізняються від метеогенних вод, заслуговують на визначення "нафтові води".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського