РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461001<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк М. 
Особливості геологічної будови та нафтогазоносність Львівсько-Люблінського прогину / М. Павлюк, Б. Різун, А. Медведєв, І. Побігун, Г. Гривняк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2009. - № 1. - С. 5-17. - Бібліогр.: с. 16 - укp.

Проведено порівняльний тектонічний аналіз Львівського (Україна) і Люблінського (Польща) прогинів. Встановлено, що, незважаючи на спільні ознаки, ці структури суттєво відрізняються. Спільним є те, що обидва прогини розташовані на південно-західній окраїні Східноєвропейської платформи і формувалися упродовж герцинського етапу розвитку, по суті, як єдина геоструктура, роз'єднана на дві частини поперечним підняттям Дилє-Хелм лише один раз - на межі девону і карбону. Відмінність полягає в тому, що у Львівській частині прогину в товщі девонських і кам'яновугільних відкладів встановлені (за результатами буріння і геофізичних досліджень) розривні порушення типу пологих насувів з південно-західним падінням змішувача, натомість у Польщі цю саму товщу розтинають круті скиди з нахилом змішувача в протилежний бік. Така різниця зумовлена особливостями тектонічної ситуації на суміжних теренах польської і української частин прогину в девоні і карбоні. Під час проведення геологорозвідувальних робіт у Львівському прогині слід більшу увагу приділити кам'яновугільним відкладам як перспективному комплексу, а також застосовувати сучасні науково обгрунтовані методи буріння і випробування свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(4)4-53 + Д453(4)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського