РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гобаренко В. 
Строение коры Керченского полуострова и северо-восточной части Черного моря по результатам локальной сейсмической томографии / В. Гобаренко, Т. Егорова, Р. Стифенсон // Геофиз. журн.. - 2014. - 36, № 2. - С. 18-34. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

У районі Керченського півострова і прилеглої північної частини Чорного моря виконано локальне сейсмотомографічне дослідження за даними 200 слабких (<$E m sub b~symbol Г~3>) землетрусів, що сталися в 1975 - 2010 рр. і були зареєстровані сімома сейсмічними станціями. Використання методу Бейкуса - Гільберта для тривимірної моделі дало змогу вивчити швидкісну структуру по P- і S-хвилях на глибинах 15 - 40 км і розрахувати співвідношення швидкостей Vp/Vs. У середній і нижній корі регіону виявлено два високошвидкісні блоки. Перший включає P-швидкісну аномалію Керченського півострова в районі західної частини Індоло-Кубанського прогину. Другий блок характеризується S-швидкісною аномалією району валу Шатського і западини Туапсе. Третя високошвидкісна область, що розташована на акваторії Чорного моря на південь від Керченського півострова, належить, швидше за все, до самих верхів мантії, що підстилають тонку субокеанічну кору Східночорноморської западини. За петрологічною і геодинамічною інтерпретацією одержаних аномалій зроблено висновок щодо активних процесів підсуву субокеанічної кори Східночорноморської западини під континентальну кору Скіфської плити і південну частину Східноєвропейської платформи. Перехідна область контролюється зоною високої сейсмічності, в межах якої вогнища землетрусів занурюються на північ, що може бути додатковим свідченням сучасних процесів підсуву у досліджуваному регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д544

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського