РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461325<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гай А. Е. 
Модельные и экспериментальные исследования процесса идентификации нефтегазоносной залежи по динамическим признакам активного сейсмического мониторинга / А. Е. Гай, С. В. Мостовой, В. С. Мостовой, А. Е. Осадчук // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 5. - С. 48-55. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розглянуто підхід до виявлення покладів вуглеводнів за динамічними ознаками сейсмічного запису відгуку середовища на серію зондуючих регульованих невибухових широкосмугастих сейсмічних сигналів. Наведено математичну модель експерименту та результати реєстрації, обробки й аналізу натурних досліджень, проведених у нафтогазоносній провінції (у районі міста Прилуки) з використанням автоматизованої системи сейсмічного моніторингу в діапазоні частот 0,1 - 30 Гц. Запропоновано концепцію моніторингу сейсмічних полів, використання якої дає можливість ідентифікувати у визначеному просторі ознак поклади та оцінити параметри, що їх характеризують. Розглянуто два аспекти проблеми. Перший - оптимальний вибір характеристик зондуючого сигналу на фоні перешкод. Інший - відображення відгуку середовища в простір інформативних для ідентифікації ознак покладів та ідентифікація родовища в цьому просторі. Цей простір характеристик треба вибирати таким чином, щоб відстань між різними об'єктами ідентифікації була максимальною. Вибір простору ознак і алгоритми розпізнавання засновано на евристиках. Модель потоку слабких за потужністю і сумірних з мікросейсмічним фоном зондуючих імпульсів являє собою випадковий нестаціонарний біномінальний потік (потік Бернулі) флуктуючих сигналів. Мікросейсмічний фон моделюється випадковими стаціонарними процесами з нульовим математичним сподіванням і кінцевою дисперсією. Простір ознак вибрано з характеристик згасання сигналу відгуку середовища. Останнє в цьому просторі являє собою траєкторію як функцію часу (або, що теж саме, глибини).

Параметри родовища ідентифікуються та оцінюються коли траєкторія проходить у фіксованих областях цього простору. Експеримент проводили як у районі, де апріорі було відоме нафтогазоносне родовище, так і в районі, де покладів немає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1с1/8

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського