РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461407<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стовба С. Н. 
Сравнительный анализ строения и истории формирования юго-восточной части Днепровско-Донецкой впадины и Донецкого складчатого сооружения / С. Н. Стовба, Р. А. Стифенсон // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 4. - С. 37-61. - Библиогр.: 65 назв. - рус.

Південно-східна частина Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) має потужний (до 22 км) верхньопалеозойсько-мезозойський осадочний розріз. Велика передтріасова розбіжність явно виявляється на південній околиці ДДЗ і обумовлена, скоріш за все, інтенсивним підйомом південного борту басейну та сусіднього з ним Українського щита, а не стисненням земної кори. Дислокації, викликані ранньопермською тектонічною подією, є за своєю природою структурним розтягом. Структури стиснення під час цієї події не формувалися. Пологі складки та інші локальні структури в південо-східній частині ДДЗ утворюються, головним чином, ранньопермськими рухами девонської солі. Ці структури, у тому числі ті, які розташовані на продовженні лінійних складок Донецької складчастої споруди (ДСС), відчули стиснення наприкінці крейди - початку палеогену. Геологічні дані свідчать про те, що хоча сучасна територія ДСС дійсно брала участь у ранньопермському підйомі, проте немає жодного незаперечного доказу того, що під час цього підйому проходили складкоутворювальні процеси під впливом регіональних сил стиснення. Водночас є незаперечні докази компресійних деформацій кінця тріасу в межах ДСС і деформацій стиснення, що відбулися на межі мезозою і кайнозою у ДДЗ і ДСС. Таким чином, головними фазами деформацій стиснення, що призвели до формування ДСС, були кіммерійська (кінець тріасу - початок юри) та альпійська (кінець крейди - початок пелеогену).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45Укр) + Д59(45УКр)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського