РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461555<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Егорова Т. П. 
Литосфера Украинского щита и Припятской впадины региона EUROBRIDGE-97 по данным гравитационного моделирования / Т. П. Егорова, В. И. Старостенко, В. Г. Козленко, Ю. Улиниеми // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 4. - С. 26-58. - Библиогр.: 59 назв. - рус.

На початковому етапі виконаного дослідження для регіону сейсмічного профілю EUROBRIDGE-97, який перетинає Прип'ятську западину та західну частину Українського щита, побудовано тривимірну регіональну густинну модель земної кори. Площа охоплює велику частину Осницько-Микашевицького вулканічного поясу з накладеною Прип'ятською западиною та три блоки Українського щита - Волинський з Коростенським плутоном, Подільський і Росінсько-Тикицький. Розрахунки тривимірної моделі, складеної з трьох шарів - осадків і двох шарів у кристалічній корі, показали, що основні особливості спостереженого поля сили тяжіння можуть бути зумовлені густинними неоднорідностями до глибини 15 км. Розподіл густини глибше залежить від топографії поверхні поділу Мохо. Гравітаційне моделювання за профілем EUROBRIDGE-97 підтвердило наявність у корі трьох основних блоків з різною історією розвитку в докембрії. Швидкісну та густинну моделі за профілем інтерпретовано сумісно з прогнозним складом шарів кори за оцінками вмісту <$E roman SiO sub 2>, виконаних за даними щодо розподілу співвідношення <$E V sub P "/" V sub S>. Унаслідок моделювання підтверджено статус Подільського блока як ядра архейської гранулітової консолідації. Своєрідність структури Коростенського плутону, що виявилося у складній будові нижньої кори та верхньої мантії, добре пояснюється з позицій концепції формування рапаківі-анортозитових масивів унаслідок появи осередків часткового плавлення у верхній мантії - нижній корі. Обгрунтовано важливу роль Південноприп'ятського розлому, який неодноразово активізувався у

пізньому протерозої і в палеозої. На субплатформній стадії розвитку Південноприп'ятський розлом був, імовірно, каналом проникнення магм Коростенського плутону. В палеозої розлом активізувався у зв'язку з пізньодевонським рифтогенезом, який зумовив формування Прип'ятської западини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського