РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнецов А. Н. 
Применение электромагнитных зондирований для изучения глубинного строения горизонтально-неоднородных сред (по результатам моделирования) / А. Н. Кузнецов // Геофиз. журн.. - 2004. - 26, № 5. - С. 50-61. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

На основі фізичного й об'ємного математичного моделювання зондувань з штучним контрольованим джерелом і магнітотелуричного зондування (МТЗ) надано пропозиції щодо вибору оптимальної методики ЧЗ, ЗС, ЗС-ЗВ, ЧЗ-ЗД і МТЗ над геоелектричними моделями складної горизонтально-неоднорідної будови. Розглянуто особливості прояву геоелектричного розрізу під час використання різних компонент електромагнітного поля, збуджуваного різними типами джерела на часовій та частотній ділянках у різних зонах джерела. Оцінено ефективність застосування електророзвідувальних установок різної геометрії зі змінним орієнтуванням щодо основних тектонічних елементів моделі геоелектричного розрізу, що вивчається. Дослідження моделей з проміжними ізолювальними пластами в геоелектричному розрізі дало змогу дійти висновку, що метод МТЗ малоефективний для детального вивчення товщ, перекритих високоомними екранами. Тому для детальних робіт МТЗ потрібний комплекс з активними електромагнітними методами. Вплив приповерхневих тривимірних неоднорідностей на МТЗ суттєво більший, ніж припускалося раніше, і не завжди укладається в уявлення про S-ефект. У зв'язку з цим під час виконання регіональних робіт МТЗ доцільно здійснювати попередній вибір місця зондування за допомогою аудіоМТЗ чи електропрофілювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського