РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461708<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богданов Ю. А. 
Электромагнитное проявление структуры недр / Ю. А. Богданов, В. И. Воронин, В. Н. Уваров, А. М. Черняков // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 4. - С. 117-125. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Вивчено зв'язок структури глибинних геологічних об'єктів з імпульсним електромагнітним випромінюванням на денній поверхні та проаналізовано можливі фізичні механізми виникнення та поширення електромагнітного випромінювання надр. Проведено польове дослідження електромагнітного поля соляних штоків Дніпровсько-Донецької западини. Встановлено закономірності, що зв'язують геологічні структури з електромагнітним проявом на денній поверхні, наприклад підвищення рівня електромагнітного випромінювання у 2 - 10 разів на ділянці проекції зони розлому на денну поверхню. Проаналізовано можливі явища, що відбуваються у твердому тілі на атомно-молекулярному рівні під впливом механічних напружень. Показано наявність кількох видів п'єзоефектів гірської породи, що можуть відігравати суттєву роль у перетворенні тектонічних рухів в акустоелектромагнітне (поляритонне) випромінювання. Зіставлення глибини залягання геологічних об'єктів за даними сейсморозвідки, що мають виразний електромагнітний прояв, з радіофізичними оцінками характерної довжини поширення випромінювання у поглинаючому середовищі приводить до висновку щодо неелектромагнітного механізму поширення збурень у середовищі гірської породи - поляритонних коливань. Ці збурення виникають і поширюються у зонах підвищеного рівня релаксацій тектонічних напружень середовища гірської породи в розломних зонах. З виходом на денну поверхню вони перетворюються у суто електромагнітне. У ряді випадків розломні зони не виявляються за допомогою сейсмічних методів, але виразно простежуються під час супроводжуючого електромагнітного випромінювання. До таких об'єктів належать розривні порушення

з малою амплітудою, у соляних тілах тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.2с45

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського