РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Geyko V. S. 
A general theory of the seismic traveltime tomography / V. S. Geyko // Геофиз. журн.. - 2004. - 26, № 2. - С. 3-32. - Бібліогр.: с. 31-32 - англ.

Зазначено, що головні проблеми сейсмічної томографії полягають у наступному. Обернені сейсмічні задачі у 3-D середовищі в загальному випадку нелінійні, їх редукція до томографічних задач та аналіз єдиності та стійкості являють собою дуже складну математичну проблему. Числова задача комп'ютерної томографії надзвичайно нестійка; використання громіздких регуляризуючих алгоритмів і суперкомп'ютерів не завжди призводить до позитивного результату через заглаженість (або, напроти, осциляцію) одержаного розв'язку та його сильну залежність від вибраного початкового наближення. Спостережені дані завжди зашумлені та неповні. Розглянуто два альтернативні підходи: лінеарізацію та нову тейлорову апроксимацію нелінійності 3-D оберненої задачі для хвильового рівняння та рівнянні ейконала. Ядром цього наближення є трансформація оригінального поля часів пробігу (хвильового поля) до формату ЗГТ. У порівнянні з традиційною лінеарізацією тейлорове наближення для часів пробігу заломлених хвиль має такі переваги. Дає відчутний виграш у точності наближення нелінійності. Правомірна за більш слабких обмежень на швидкісну функцію. Не потребує задання референтної швидкості як початкового наближення. Призводить до задачі, що коректна за Тихоновим, замість суттєво некоректної. Значно знижує розмірність задачі числового обернення, оскільки передбачає сканування часового поля й обернення замість його обернення в цілому. Запропонований метод протестовано аналітично. Детально розглянуто методику обробки й обернення даних об'ємних хвиль землетрусів. Розроблений метод легко узагальнюється на випадок обернення часів пробігу відбиттів від

субгоризонтальних меж і його можна використовувати для інтерпретації 3-D даних сейсмології та 2-D даних ГСЗ (refraction/wide-angle reflection), а також (за відповідної модифікації)профільних і просторових даних ЗГТ у сейсморозвідці відбитими та заломленими хвилями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3с142

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського