РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000461741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шепель С. И. 
Роль минерального состава в изменениях электрических свойств кристаллических пород / С. И. Шепель, Н. И. Новик // Геофиз. журн.. - 2005. - 27, № 5. - С. 770-778. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Досліджено вплив мінерального складу серії порід на їх питомий електричний опір (<$E rho>), виміряний на постійному та змінному (1 кГц) струмі, а також на діелектричну проникність (<$E epsilon>) на частотах 1 і 700 кГц. Вивчені комплекси представлені утвореннями ультраосновного - основного складу, лужними - сублужними та метаморфічними (гнейсами, сланцями, мігматитами) породами. Збільшення сумарного вмісту високоомних кварцу та польових шпатів зумовлює збільшення <$E rho> і зменшення <$E epsilon> як сухих, так і повітряно-сухих зразків. Зростання кількості низькоомних рудних мінералів призводить до зменшення <$E rho> і збільшення <$E epsilon> як окремих груп порід, так і їх сукупності. Збільшення кількості аморфного скла в складі базальтів зменшує їх <$E rho> та збільшує <$E epsilon>. Розраховано рівняння лінійних регресій взаємозв'язків суми високоомних або низькоомних мінералів з логарифмами електричного опору, діелектричної проникності для окремих типів порід, а також для сукупності магматичних утворень. Згідно з коефіцієнтами кореляції, в останньому випадку встановлюються тісніші взаємозв'язки. Найслабкіше мінеральний склад впливає на електричні характеристики метаморфічних порід, що пов'язано з підвищеною неоднорідністю їх текстури, наявністю помітної шаруватості та сланцюватості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342-443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського