РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орлова М. И. 
Юрский палеомагнитный полюс Земли Грейама (Антарктический полуостров) / М. И. Орлова // Геофиз. журн.. - 2007. - 29, № 6. - С. 75-95. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

За результатами досліджень установлено, що у відслоненнях порід пізньоюрської вулканічної групи, а також у доандійських дайках мікродіоритів з островів Аргентинського архіпелагу та близького узбережжя Антарктичного півострова переважає стабільна складова первинної природної залишкової намагніченості, що виникла до початку тектонічних рухів. У межах кожної із досліджених ділянок різне залягання порід пов'язане із різним напрямком зсуву. За результатами t- і h-розмагнічування обчислено середні напрямки N- і R-складових характерної компоненти у давній системі координат, переведені у пряму полярність D/I = 80 / - 59; n = 21; <$E alpha sub 95~=~5,4>; K = 35,7. Показано добру узгодженість палеомагнітних напрямків, зведених до прямої полярності, у породах серії Оскар із північної частини Антарктичного півострова (Земля Грейама) в чотирьох відслоненнях, які віддалені один від одного на значну відстань. За суміщення нового середньо-пізньоюрського полюса із Землі Грейама з еталонним для Східної Антарктиди блок Антарктичного півострова відновлюється у початкове положення обертанням за рухом годинникової стрілки приблизно на 13<$E symbol Р>. За такої реконструкції Антарктичний півострів мав обертатися проти руху годинникової стрілки відносно блока Східної Антарктиди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.62-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського