РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнецов А. Н. 
Исследования горизонтально-неоднородных сред электромагнитными методами / А. Н. Кузнецов // Геофиз. журн.. - 2009. - 31, № 5. - С. 32-74. - Библиогр.: с. 74 - рус.

На підставі узагальнення даних фізичного моделювання ЧЗ і ЗС, виконаного протягом кількох років, одержано відповідь на багато питань, які складають фізико-геологічні основи електромагнітних методів, що використовують штучне контрольоване джерело поля, в горизонтально-неоднорідних середовищах. Розглянуто "спотворення" (тобто відміни кривих <$E rho sub omega> і <$E rho sub tau> від теоретичних кривих у горизонтально-однорідному середовищі) в модельних горизонтально-неоднорідних середовищах, які містять похилі та вертикальні геоелектричні межі. Оцінено ефективність використання під час геолого-розвідувальних робіт різних типів установок і різних компонент електромагнітного поля. Проаналізовано можливості виявлення та вивчення локальних тривимірних неоднорідностей у разі їх розміщення поблизу поверхні та на глибинах, порівнянних з їхніми розмірами. Описано риси подібності й відмінності у розподілі аномального електромагнітного поля в горизонтально-неоднорідному середовищі для двох подібних за фізичною природою методів - ЧЗ і ЗС. Зроблено висновок, що під час електромагнітного зондування горизонтально-неоднорідних середовищ для ефективної інтерпретації недостатньо використовувати однобічні установки. Аксіомою ефективного застосування електророзвідки в горизонтально-неоднорідних середовищах є використання систем спостережень (двосторонніх, взаємно зустрічних, паралельних і поперечних установок, спостережень у далекій і ближній зонах, ЗС - ЗШ і ЧЗ - ЗШ). Використання під час інтерпретації різних компонент електромагнітного поля дає змогу підвищити точність і достовірність результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського